MPodia

NIEUWS

concertagenda
Theatergezelschap Vis à Vis speelt HaRT
Gepubliceerd op: 2012-02-22

Vis à Vis komt dit seizoen met locatievoorstelling HaRT, een spectaculaire liefdesgeschiedenis in ee ... »


tagTags: theater, persbericht | Tell a friend
concertagenda
Jazzlab presents Anne Chris
Gepubliceerd op: 2012-02-22

Op 25 februari 2012 zal zangeres Anne Chris op de JazzLab avond in Jazzpodium DJS optreden. De ... »


tagTags: jazz, persbericht | Tell a friend
concertagenda
Toonaangevend hiphopconcept No School Rules voor het eerst in de Melkweg!
Gepubliceerd op: 2012-02-22

Op vrijdag 2 maart zal het toonaangevende NO SCHOOL RULES concept voor het ... »


tagTags: hip hop, persbericht | Tell a friend

HeytzeRousseau

RECENSIES

concertagenda
Tango Extremo - Toujours Bizarre
Gepubliceerd op: 2012-02-21

Genre:  World Label: JWA Jazz Release: november 2011 ... »


tagTags: world, cd recensie | Tell a friend
concertagenda
Gregory Porter / Lantaren Venster / 16 februari 2012
Gepubliceerd op: 2012-02-17

Het zal in Rotterdam een populair Valentijnscadeau zijn geweest: kaartjes voor het concert dat ... »


tagTags: jazz, concertverslag | Tell a friend
concertagenda
Ramón Valle - Flashes From Holland
Gepubliceerd op: 2012-02-16

Genre: Jazz Labe ... »


tagTags: rock, latin, jazz, cd recensie | Tell a friend

ARTIESTEN

concertagenda
Beatriz Aguiar

Beatriz Aguiar stopt veel passie en warmte in haar muziek. De zangeres en componiste »


concertagenda
Woodstock tribute band

Speelt de gehele film uit 1969. Een waar love and peace spektakel »


concertagenda
Damage Control

In 2009 medio mei: Bart Gerrits en Thomas Pedroli zijn bezig met het opzetten van een nieuwe band na »


concertverslag

Lichte Dichter – Waterloper / Podium Azijnfabriek / 9 oktober 2011

Door: Jan Klupper -09-10-2011

Lichte Dichter – Waterloper / Podium Azijnfabriek / 9 oktober 2011

Het is gezellig druk in Podium Azijnfabriek te Den Bosch, en het podium zelf is net een rommelige huiskamer. Jesse van den Elsen presenteert als Lichte Dichter met zijn band hun nieuwe cd ‘Waterloper’.

De presentatie begint om drie uur 's-middags met de titelsong. Daarna volgen inderdaad de nummers van het kersverse album. De band bestaat uit grootheden die waarschijnlijk maar weinig mensen kennen. Violiste Mina Homma weet net als zangeres Elke van den Elsen de gevoelige snaar te raken. Ze geven beide een magnifieke invulling aan de prachtige melodieën, interacties en samenspel. Merijn Smeets op gitaar geeft ondersteunende begeleiding, maar weet met details transparante accenten te leggen. Ontroerende thema’s raken werkelijk het hart van velen in het publiek. ‘Versta je mij?’, ‘Door de straten’ en het nummer ‘Lente’ zijn indrukwekkende composities die zo teder worden gebracht, dat de tranen in je ogen schieten. Naderhand hoorde ik verschillende mensen over hun emoties praten. “Ik moest gewoon huilen” zij een vrouw, die ook diep onder de indruk was van de presentatie. Bij mij speelt ‘Lente’ ’s-avonds om tien uur nog in mijn hoofd. Ik ben bang dat dat morgen nog het geval  is. 

Jimmy van der Burgt verwisselt af en toe zijn basgitaar voor contrabas, en wisselt daarbij ook van pet en hoed. Lichte Dichter zit op een gegeven moment rechts in de zaal bij een lampenkap en geeft ons een kijkje in het gedichtenbundeltje ‘Papa in wording’. Hij zingt daaruit leuke kinderliedjes en uitspraken. Zijn zus Elke begeleidt zichzelf op piano terwijl ze het titelnummer van het vorige album ‘Kruisvaarder’ zingt. Als het publiek om nog een nummer vraagt komt de band door de ingang weer naar binnen en lopen door het publiek naar het podium. Het is een feestje geworden.

Lichte Dichter is een band, die op de bühne een toegevoegde waarde heeft boven de opnames in de studio. Maar na de band te hebben zien spelen luister ik anders naar hun cd. Het nummer ‘In ‘t blauw’ dat ik in eerste instantie als saai bestempelde, lijkt nu met veel meer flair te leven.

Zeer origineel artwork van Gurt Swanenberg die songteksten in striptekeningen met tekstballonnen verhaalt.

Lichte Dichter geeft tot slot van de presentatie twee opties om de cd te kopen: voorin bij het podium of achterin bij de entree. Ik ben blij dat ik hem heb, en ook dat ik geweest ben.

MEER FOTO'S

concertagenda   concertagenda   concertagenda   concertagenda   concertagenda   concertagenda   concertagenda   concertagenda   concertagenda   concertagenda   concertagenda   concertagenda   concertagenda   concertagenda  
ARTIEST

Lichte Dichter
Lichte Dichter

Met zijn vijfkoppige band brengt 'Lichte Dichter' Jesse van den Elsen poëtische Nederpop van eigen hand. De sound is melodieus en overwegend akoestisch. De songs hebben een sterk romantische invloed. Thema's als 'vrijheid, individualisme en vluchten uit de werkelijkheid' worden in warmbloedige lyric ... »


VIDEO

Tip de redactie met een youtube video die bij dit artikel past. Embed code:

FOTO'S OP FLICKR

Voeg zelf foto's toe via Flickr! Tag je foto met mpodia3868 en hij wordt automatisch hier ingeladen.
(De foto moet publiek toegankelijk zijn en beschikbaar zijn via de Flickr zoekfunctie)

JOUW REACTIE



ZELF PUBLICEREN

Mpodia nodigt u uit om uw eigen concertverslag in te sturen, klik daartoe door naar zelf publiceren.