MPodia

NIEUWS

concertagenda
Studio 100 komt dit najaar met nieuwe karakters
Gepubliceerd op: 2012-05-23

Er staat de kinderen weer een bruisend theaterseizoen van Studio 100 te wachten! Zo kunnen ze h ... »


tagTags: theater, kind, persbericht | Tell a friend
concertagenda
Rush komt naar Nederland
Gepubliceerd op: 2012-05-21

Rush keert terug met "Clockwork Angels". Het eerste studioalbum van het populaire roc ... »


tagTags: rock, alternative, persbericht | Tell a friend
concertagenda
Vier sterke concertdagen op rij in Gent
Gepubliceerd op: 2012-05-21

Jazz in ’t Park zorgt van 6 t/m 9 september 2012 voor een fijne nazomer in Gent ... »


tagTags: jazz, persbericht | Tell a friend

Winactie Jodymoon

RECENSIES

concertagenda
Katzenjammer - A Kiss Before You Go
Gepubliceerd op: 2012-05-23

Genre: folk/pop Label: Munich Release: 1 mei 2012 Sco ... »


tagTags: pop, alternative, cd recensie | Tell a friend
concertagenda
Laura Pausini is groot geworden
Gepubliceerd op: 2012-05-22

Twintig jaar geleden trad Laura Pausini in Nederland op als jong Italiaans meisje. In die tijd ... »


tagTags: pop, concertverslag | Tell a friend
concertagenda
Lieve Bertha - Meisje In Het Gras
Gepubliceerd op: 2012-05-21

Genre: nederpop Label: Warner Release: 3 februari 2012 ... »


tagTags: nederlands, pop, cd recensie | Tell a friend

ARTIESTEN

concertagenda
Candy Dulfer

Candy Dulfer (Amsterdam, 19 september 1969) is een Nederlands saxofoniste.Candy Dulfer i »


concertagenda
Fay Claassen

“Fay Claassen is to singing what Audrey Hepburn was to the movies: elegant and graceful“ »


concertagenda
Carmen Gomes Inc.

Een optreden van Carmen Gomes Inc. is een verkenning in muziek. Omdat de leden van »


concertverslag

Anneke van Giersbergen, Tom Pintens & Krause / Paard van Troje / 28 oktober 2011

Door: Tibor Toth -02-11-2011

Anneke van Giersbergen, Tom Pintens & Krause / Paard van Troje / 28 oktober 2011
Lastig om een ‘Kleine Zaal’ vol te krijgen als je moet concurreren met Saybia die vanavond ook in het Paard optreedt. En dat terwijl je als bandlid van populaire bands als The Gathering en Zita Swoon met gemak grote zalen vulde. Dat is het geval bij Anneke van Giersbergen (ex-The Gathering), Tom Pintens (ex-Zita Swoon) & Krause. Zij hebben de krachten gebundeld en elkaar uitgedaagd om buiten hun normale werkveld te stappen. Na dit optreden is duidelijk dat deze krachtbundeling tot zeer mooie muziek heeft geleid.

Als frontvrouw van The Gathering kent Anneke van Giersbergen haast alle festivals van de wereld en heeft ze voor enorme uitverkochte zalen gestaan. Multi-instrumentalist Tom Pintens was een van de bandleden van Zita Swoon en hij speelde met deze band onder andere in het voorprogramma van Muse. Electroartiest Krause is een vrij recente nieuwkomer, die in 2009 haar eigen solo debuutalbum uitbracht. Giersbergen en Pintens hebben beiden afscheid genomen van hun bands en zijn een eigen folky richting opgeslagen, terwijl Krause catchy maar soms ook vreemde elektropop produceert. Naast hun drukke solocarrieres hebben de drie tijd gemaakt voor dit unieke project. Gaat dat wel goed, drie eigenheimers op het podium?

Na een eenvoudige opkomst van een Dylan-achtige minstreel (Pintens), Van Giersbergen op hoge hakken en de glitterende glamrockchick Krause, volgen wat publieksopwarmende grapjes. Tussen de liedjes voert humor de boventoon in het programma. Het ene grapje komt wat spontaner over dan de andere, maar het ontspant de boel wel lekker. De muziek is echter bijzonder overtuigend en zeer romantisch, even hartverscheurend als bitter.

De drie muzikanten wisselen elkaar af in de lead zang, ieder zingt vooral eigen geschreven nummers, met de overige bandleden als achtergrondzanngers. Beide rollen worden door iedereen heel goed verzorgd en men vult elkaar fantastisch aan. Het product is vaak…uniek. Bekende liedjes worden ook totaal anders uitgevoerd dan je ze kent. ‘Soaring Through The Starlight’ is oorspronkelijk een clubhit met jaren negentig-invloeden, maar live uitgevoerd blijft er van de muziek alleen een melodie van belletjes over, waar Van Giersbergen op zingt. Je mag proberen je de dromerigheid in te beelden, maar je gaat het niet grijpen. Zelfs het kijken van de gelinkte YouTube video doet tekort (zie onderaan het artikel).

Maar goed, als je dan toch op YouTube bezig bent kun je zelf ‘ Wonder’, ‘Sophie’ en ‘ Louise’ even opzoeken. Van het ontroerende en tegelijk hilarische ‘Marco Borsato’ is helaas geen clipje te vinden, maar ook dat is voor mij een hoogtepuntje. We kunnen dus alleen maar hopen dat de samenwerking ook een album oplevert, iets waar we wat langer van kunnen nagenieten. Aan ideeën hoeft het niet te liggen, want ondanks dat dit het laatste concert van de tour is, worden er toch wat last minute veranderingen in verwerkt. Daar merken de meesten van ons, die dit voor het eerst aanhoren, natuurlijk niets van, maar het is leuk om te weten dat het trio zich tot aan de laatste show wil blijven verbeteren, vernieuwen en elkaar wil blijven boeien.

Na ‘That’s Amore’ van Dean Martin als encore te hebben gehoord, maakt de crowd, door nog luider en langer geroep, nog overtuigender kenbaar meer te willen horen. Helaas moeten we het ermee doen, maar tijdens het opruimen van het podium komen de drie talenten zich nog wel mengen onder de blijvers in de zaal, waar nog een oprechte uitwisseling van waardering volgt. Dat zie ik Saybia nog zo gauw niet doen.
MEER FOTO'S

concertagenda   concertagenda   concertagenda   concertagenda  
ARTIEST

The Gathering
The Gathering

Vorig jaar had de band een groot succes met de jubileumtour door Europa. Dit zetten ze door met een nieuwe tour. Na het verlaten van frontvrouw Anneke van Giersbergen in 2007, begon de groep in een nieuwe samenstelling met een schone lei en een ander geluid.  In 2009 verschijnt het album ‘The W ... »


VIDEO

Tip de redactie met een youtube video
die bij dit artikel past:
Embed code:

FOTO'S OP FLICKR

Voeg zelf foto's toe via Flickr! Tag je foto met mpodia3969 en hij wordt automatisch hier ingeladen.
(De foto moet publiek toegankelijk zijn en beschikbaar zijn via de Flickr zoekfunctie)

JOUW REACTIE



ZELF PUBLICEREN

Mpodia nodigt u uit om uw eigen concertverslag in te sturen, klik daartoe door naar zelf publiceren.