MPodia

NIEUWS

concertagenda
Studio 100 komt dit najaar met nieuwe karakters
Gepubliceerd op: 2012-05-23

Er staat de kinderen weer een bruisend theaterseizoen van Studio 100 te wachten! Zo kunnen ze h ... »


tagTags: theater, kind, persbericht | Tell a friend
concertagenda
Rush komt naar Nederland
Gepubliceerd op: 2012-05-21

Rush keert terug met "Clockwork Angels". Het eerste studioalbum van het populaire roc ... »


tagTags: rock, alternative, persbericht | Tell a friend
concertagenda
Vier sterke concertdagen op rij in Gent
Gepubliceerd op: 2012-05-21

Jazz in ’t Park zorgt van 6 t/m 9 september 2012 voor een fijne nazomer in Gent ... »


tagTags: jazz, persbericht | Tell a friend

Winactie Jodymoon

RECENSIES

concertagenda
Katzenjammer - A Kiss Before You Go
Gepubliceerd op: 2012-05-23

Genre: folk/pop Label: Munich Release: 1 mei 2012 Sco ... »


tagTags: pop, alternative, cd recensie | Tell a friend
concertagenda
Laura Pausini is groot geworden
Gepubliceerd op: 2012-05-22

Twintig jaar geleden trad Laura Pausini in Nederland op als jong Italiaans meisje. In die tijd ... »


tagTags: pop, concertverslag | Tell a friend
concertagenda
Lieve Bertha - Meisje In Het Gras
Gepubliceerd op: 2012-05-21

Genre: nederpop Label: Warner Release: 3 februari 2012 ... »


tagTags: nederlands, pop, cd recensie | Tell a friend

ARTIESTEN

concertagenda
Tina Turner

Tina Turner (geboren als Anna Mae Bullock, Nutbush, Tennessee, 26 november 1939) is een Amerikaans z »


concertagenda
Simon Keats

Simon Keats is about to take a leap as wordly recognized talent in the musical spectrum. As he saw t »


concertagenda
Carmen Gomes Inc.

Een optreden van Carmen Gomes Inc. is een verkenning in muziek. Omdat de leden van »


concertverslag

Jurk! / poppodium 013, Tilburg / 18 december 2011

Door: Joep van der Coelen -27-12-2011

Jurk! / poppodium 013, Tilburg / 18 december 2011
De “kerstjurk clubtour” komt na twee jaar na de grote doorbraak door heel Nederland.
Na de theatertour, waarbij ze op bijna 100 theaters en festival stonden, zullen ze tijdens deze clubtour, die binnen 48 uur volledig was uitverkocht, vooral al het nieuwe werk ten gehore brengen. Samen met band en achtergrond zangeressen touren ze van Tilburg tot Groningen.
Op iedere locatie is er een andere vaderlandse verrassing artiest die het voorprogramma verzorgt en vandaag is dat Racoon. De avond begon zoals hij de rest van de avond zal verlopen, met een lach en een traan. Racoon begint met een nummer dat ze naar eigen zeggen opdragen aan Dennis en Jeroen (Dennis van de Ven en Jeroen van Koningsbrugge) ‘Love you more’ waarmee ze de hele zaal mee laten zingen. Direct daaropvolgend spelen ze de plaat ‘Don’t give up the fight’ waar de hele zaal stil van wordt.

Dan is het toch echt zover, Jurk! komt keurig gekleed in kostuum het podium op en het publiek dat bestaat uit jonge meisjes, de ‘wat oudere vrouwen’ en verliefde stelletjes die met alle nummers mee kunnen zingen, geeft ze een warm welkom. Jeroen en Dennis  wisselen het nieuwe repertoire af met (kerst)hits die ze in een eigen jasje/kerstjurk hebben gestoken.  Zo beginnen ze met een geheel eigen versie van ‘Feed The World’ waarmee ze het publiek volledig weten te bespelen. De nieuwe single ‘Kabalis’ is het volgende nummer dat ze spelen en het publiek zingt luidkeels mee, wat direct de sfeer bepaald. Jeroen, die we kennen van o.a. programma’s als ‘Ik hou van Holland’ en ‘Neonletters’ waarin hij samen met Dennis van de Ven verschillende typetjes speelt, zou Jeroen niet zijn als er geen grote dosis humor voorbij zal komen. Regelmatig bespeeld hij het publiek met gezichtsuitdrukkingen en lichaamsbewegingen waardoor er een ontzettend leuke sfeer ontstaat. Een lach met hier en daar een serieuze noot, zo is het concert het best te beschrijven. Bij het derde nummer komt de zanger van Racoon het podium weer op en verteld Dennis van de Ven over de liefde voor kerst. Ondertussen steekt Jeroen op zijn geheel eigen manier drie kaarsen aan en geeft ieder een kaars.

Bij het aanbreken van het volgende nummer rollen de tranen letterlijk over de wangen van verschillende fans. Het gevoel wat in het liedje wordt gelegd is ongekend en ontzettend geloofwaardig. Dit word direct daarna weer overstemd door een vrolijk, Acda en de Munnik achtig, nummer.

De meeste liedjes hebben sowieso wel een vrij hoog Acda en de Munnik gehalte maar dan met een erg lekker smakend (lees: klinkend) eigen ‘sausje’ eroverheen.

Na een hele korte pauze van ongeveer een minuut komen ze terug als de, ondertussen beruchte, typetjes Fred en Ria die voor deze gelegenheid Jofred en Maria heten (Josef en Maria) . Waar ze zoals gewoonlijk over van alles klagen en in dit geval hun vakantiehuisje waar ineens drie mannen uit het oosten binnen stonden met dieren, refererend aan het kerstverhaal.

Dan is het einde toch echt aangebroken. Het publiek schreeuwt om een toegift. Uiteraard komt die er, en wat voor een. Beginnend met een liedje van Dennis van de Ven ‘Slaap Lekker Lief’, vervolgens spelen ze ‘Als je weet wat je wilt’. Dan met twee meisjes die via de Coen en Sander-show op 3fm een prijsvraag hebben gewonnen, het nummer waarmee ze begonnen,’Kabalis’. De twee meiden mogen een spandoek omhoog houden waar het refrein van het nummer op staat. Er komt weer veel humor bij kijken en de show wordt tijdens dit nummer erg mooi samen gevat. Als absolute afsluiter spelen ze een Limburgs nummer wat een groot deel van de zaal lijkt te kennen. Kortom, een lach en een traan.

MEER FOTO'S

concertagenda   concertagenda   concertagenda   concertagenda   concertagenda   concertagenda   concertagenda   concertagenda   concertagenda   concertagenda   concertagenda  
ARTIEST

JURK!
JURK!

Op 15 januari 2010 verscheen het debuutalbum 'Avondjurk' van JURK! Jeroen van Koningsbrugge en Dennis van de Ven vormen samen JURK! De heren zijn bekend van hun samenwerking in het populaire VPRO programma 'Draadstaal'. Daarnaast was Jeroen een van de 'Lama's' en is hij te zien als teamcaptain bij ... »


VIDEO

Tip de redactie met een youtube video die bij dit artikel past. Embed code:

FOTO'S OP FLICKR

Voeg zelf foto's toe via Flickr! Tag je foto met mpodia4152 en hij wordt automatisch hier ingeladen.
(De foto moet publiek toegankelijk zijn en beschikbaar zijn via de Flickr zoekfunctie)

JOUW REACTIE



ZELF PUBLICEREN

Mpodia nodigt u uit om uw eigen concertverslag in te sturen, klik daartoe door naar zelf publiceren.