NIEUWS
Gepubliceerd op: 2012-05-23
Er staat de kinderen weer een bruisend theaterseizoen van Studio 100 te wachten! Zo kunnen ze h ... »
Tags: theater, kind, persbericht |
Tell a friend
Gepubliceerd op: 2012-05-21
Rush keert terug met "Clockwork Angels". Het eerste studioalbum van het populaire roc ... »
Tags: rock, alternative, persbericht |
Tell a friend
Gepubliceerd op: 2012-05-21
Jazz in ’t Park zorgt van 6 t/m 9 september 2012 voor een fijne nazomer in Gent
... »
Tags: jazz, persbericht |
Tell a friend
RECENSIES
Gepubliceerd op: 2012-05-24
Genre: droompop
Label: Pias
Release: 2011
Score: 7 ... »
Tags: alternative, pop, cd recensie |
Tell a friend
Gepubliceerd op: 2012-05-23
Genre: folk/pop
Label: Munich
Release: 1 mei 2012
Sco ... »
Tags: pop, alternative, cd recensie |
Tell a friend
Gepubliceerd op: 2012-05-22
Twintig jaar geleden treedt Laura Pausini in Nederland op als jong Italiaans meisje. In die tij ... »
Tags: pop, concertverslag |
Tell a friend
ARTIESTEN
Funky jazzgroep met invloeden uit latin en wereldmuziek, opgericht door gitarist Tjee »
Ben Harper (Claremont (Californië), 28 oktober 1969) is een Amerikaanse singer-songwriter. Hij is ge »
Triggerfinger is een Belgische band met roots in Antwerpen.Triggerfinger bestaat uit dri »
persbericht
Flamencolegende Vicente Amigo naar Amsterdam
Door: Melkweg -27-10-2011
Liefhebbers van virtuoos gitaarspel kunnen 1 en 2 december vet onderstrepen in hun agenda; die avond zal namelijk niemand minder dan Vicente Amigo, één van de grootste gitaristen van het moment, een optreden verzorgen in de Melkweg in Amsterdam/
Het optreden van Vicente Amigo draagt de titel ‘Paseo de Gracia’, een verwijzing naar zijn meest recente album uit 2009. Het eerste internationale optreden van Vicente als flamenco-wonderkind vond zo’n 25 jaar geleden plaats. Sindsdien is zijn naam en spel uitgegroeid tot die van een ware levende legende. Vicente Amigo is zonder twijfel de grootste Flamenco- en Latin Jazz gitarist van deze tijd. Een gitarist die met zijn groep furore maakt op elke plek waar hij speelt en die een zeer diepe indruk achterlaat bij elke bezoeker en luisteraar van zijn concerten.
Sonja Barend, El Pele, Camaron de la Isla, Sting en Paco de Lucia | Het eerste daglicht van de naam Vicente Amigo gaat alweer een flinke tijd terug; als 14 jarige maakte hij zijn eerste publieke opwachting in ons land, dit als gast in het radioprogramma Für Elise van Sonja Barend. Geďnspireerd door de muziek van de wereldberoemde Paco de Lucia, leerde Vicente zijn gitaarspel bij Juan Muńoz (El Tomate) en Manolo Sanlúca, om vervolgens een samenwerking aan te gaan met zangers als El Pele en Camaron de la Isla. Hierna besloot Vicente Amigo solo te gaan, waarin hij zijn muzikale krachten deelde met artiesten als Sting, Khaled, John McLaughlin, Al Dimeola en Paco de Lucia. Tegen het einde van de jaren tachtig ontving Amigo de meest prestigieuze onderscheidingen die de flamencowereld aan gitaristen erkent, waaronder de 'Concurso Nacional del Cante de las Minas de la Unión'. Voor zijn soloalbum getiteld 'Ciudad de las Ideas' won hij een Grammy Latino Award voor beste flamenco album.
Hable con Ella | Een stap naar een groter en breder publiek dan dat van de liefhebbers van Flameco en gitaarspel wist Vicente Amigo te zetten met zijn bijdrage aan de Hable con Ella uit 2002, waarvoor Vicente de volledige soundtrack schreef. De film werd in datzelfde jaar bekroond met zowel een Oscar, een BAFTA en een Golden Globe.
Paseo de Gracia | Het zesde album van Vicente Amigo verscheen in 2009 en draagt de titel ‘Paseo de Gracia’. Een album waarop Vicente de ultieme balans zoekt tussen gitaarspel, melodie en zang. Meer dan op de voorgaande releases werkt Vicente op ‘Paseo de Gracia’ samen met diverse toppers uit de wereld van Flamenco. Zo wordt er ondermeer gezongen door Enrique en Strella Morente, Nina Pastori en Rafael de Utera en gespeeld door Tino di Geraldo (drums en percussie), Antonio Ramos (basgitaar) en Alexis Lefevre (viool).
Quotes
Het Parool; “Melancholie en opwinding, virtuositeit en beheerste muzikaliteit, traditie en jazzy uitbreiding van het genre – als de flamencogitarist Vicente Amigo optreedt is dat op voorhand een grote gebeurtenis”
De Volkskrant; “Een talent zoals in de flamenco maar eens in de paar decennia naar voren komt!”
Vrijdag 01 dec – Eindhoven – Muziekgebouw 20.15 uur
www.muziekgebouweindhoven.nl
Zaterdag 02 dec – Amsterdam – Melkweg (let op: concert start exact om 20.30 u)
VIDEO
Tip de redactie met een youtube video die bij dit artikel past.
Embed code:
FOTO'S OP FLICKR
Voeg zelf foto's toe via Flickr! Tag je foto met
mpodia3933 en hij wordt automatisch hier ingeladen.
(De foto moet publiek toegankelijk zijn en beschikbaar zijn via de Flickr zoekfunctie)
JOUW REACTIE
ZELF PUBLICEREN
Mpodia nodigt u uit om uw eigen concertverslag in te sturen, klik daartoe door naar
zelf publiceren.