NIEUWS
Gepubliceerd op: 2012-02-04
Waylon heeft een nieuwe single uit. ‘Lose It’ is de tweede single van zijn in november verschen ... »
Tags: persbericht |
Tell a friend
Gepubliceerd op: 2012-02-04
Feist treedt dit jaar op tijdens het Lowlands-festival. De Canadese zangeres is een va ... »
Tags: persbericht |
Tell a friend
Gepubliceerd op: 2012-02-03
In de jaren '70 was hij de uitverkoren opvolger van Chucho Valdes in Cuba's modernste bigband, ... »
Tags: jazz, persbericht |
Tell a friend
RECENSIES
Gepubliceerd op: 2012-02-03
Klassieke muziek. Het blijft voor de meeste jongeren een afstandelijk en ontoegankelijk iets. A ... »
Tags: klassiek, concertverslag |
Tell a friend
Gepubliceerd op: 2012-02-03
Strijdlustige post-punk met een kartelrand van sentiment. De Schotse We Were Promised Jetpacks ... »
Tags: rock, alternative, concertverslag |
Tell a friend
Gepubliceerd op: 2012-02-02
De Amerikaanse hip hop band Gym Class Heroes brak in 2007 door met de single ‘Cupid’s Chokehold’, af ... »
Tags: rock, rap, pop, hip hop, cd recensie |
Tell a friend
ARTIESTEN
De Jazz Focus big band is in 1996 opgericht door dirigent Peter Guidi. De big band heeft in het a »
»
Minco Eggersman (27 mei 1977) is een Nederlands musicus en producer.Naast zanger en drum »
cd recensie
Robert Francis – Before Nightfall
Door: Paul Büch -14-03-2010
LUISTERPLEK:
Label: Atlantic / Warner MusicNog maar 22 jaar oud is hij en hij schreef zijn eerste album vol met hartleed en ellende met een sprankje hoop. Hij produceerde en schreef dit album zelf en bracht het uit op een onafhankelijk, klein label. ‘One By One’ werd geen bestseller, maar kreeg wel positieve kritieken. Reden genoeg voor Atlantic om deze jongen binnen te halen. Nu verschijnt zijn tweede album, ‘Before Nightfall’ dus op een groot label. Wordt Francis een sellout?
Robert Francis is een folky singer songwriter met een vleugje country in zijn nummers. De teksten op ‘Before Nightfall’ gaan vooral over de liefde en de ellende die daarmee soms komt kijken. Dit is natuurlijk een uitgemolken en uitgekauwd onderwerp, maar Francis belooft dat hij eerlijk en oprecht is. Zijn teksten gaan in ellende dan ook nergens over the top en zijn realistisch en vaak zelfs hoopvol.
Muzikaal sluit Francis aan bij artiesten als Ryan Adams en Bright Eyes. Op dit album heeft hij gebruik gemaakt van de kwaliteiten van producer D. Sardy, die eerder al bands als Oasis en Red Hot Chili Peppers produceerde. Dit komt zijn muziek niet echt ten goede. Op zijn debuut klinkt zijn muziek namelijk vaak wat rauw, maar dat is er op ‘Before Nightfall’ echt van af. Het klinkt glad en gepolijst, kant en klaar voor op de radio. Het verschil hoor je goed bij het nummer ‘One By One’ dat ook al op zijn debuut stond, alleen dan in een veel sterkere versie.
Toch valt er echt wel wat te genieten op dit album. Zo is ‘Darkness’ een mooi tragisch nummer met een goede opbouw, dat eigenlijk te kort duurt en waar Francis even helemaal losgaat. ‘Keep On Running’ is ook een goed nummer, wat meer uptempo en een nummer dat goed bij de stem van Francis past. Feit is wel dat ‘Before Nightfall’ het niet haalt bij zijn debuut, hopelijk vindt hij de weg weer terug.
ARTIEST
Robert Francis (born September 25, 1987, in Los Angeles, California, U.S.) is a multi-instrumentalist, folk Americana singer-songwriter. His debut full-length, One By One was released in August 2007 by Aeronaut Records. The record has gained attention due, in part, to Francis's musical perform ... »
VIDEO
Tip de redactie met een youtube video die bij dit artikel past.
Embed code:
FOTO'S OP FLICKR
Voeg zelf foto's toe via Flickr! Tag je foto met
mpodia1291 en hij wordt automatisch hier ingeladen.
(De foto moet publiek toegankelijk zijn en beschikbaar zijn via de Flickr zoekfunctie)
JOUW REACTIE
ZELF PUBLICEREN
Mpodia nodigt u uit om uw eigen concertverslag in te sturen, klik daartoe door naar
zelf publiceren.