MPodia

NIEUWS

concertagenda
Dimlite met drummer Julian Sartorius naar Swipe in Tivoli
Gepubliceerd op: 2012-02-08

Experimentele beatmaker live in dialoog met Tsjechisch drumtalent S ... »


tagTags: verzamel, electronic, dance, persbericht | Tell a friend
concertagenda
Laatste namen 5 Days Off bevestigd
Gepubliceerd op: 2012-02-08

Legendarische Londense dubstepavond DMZ viert zevende verjaardag op 5 Days Off ... »


tagTags: persbericht | Tell a friend
concertagenda
Punkrockgigant Rise Against in juni terug naar 013 voor exclusief optreden
Gepubliceerd op: 2012-02-08

Nadat het Amerikaanse punkrockgezelschap Rise Against in maart 2011 een verpletterende ... »


tagTags: rock, persbericht | Tell a friend

EnterShikari

RECENSIES

concertagenda
Angela en de Optigan - Theater de Luifel - 4 februari 2012
Gepubliceerd op: 2012-02-06

De zaal in Theater de Luifel in Heemstede loopt gezellig vol voor de derde try-out van Angela G ... »


tagTags: theater, cabaret, concertverslag | Tell a friend
concertagenda
Dry the River - Shallow Bed
Gepubliceerd op: 2012-02-05

‘Dry the River’ is een band met een grote potentie. Hoewel ze bij het grote publiek niet zo bekend z ... »


tagTags: pop, folk, alternative, cd recensie | Tell a friend
concertagenda
Friends overtuigt niet
Gepubliceerd op: 2012-02-05

Getipt worden als hot bandje voor 2012 is één ding, maar het dan nog waar kunnen maken is iets heel ... »


tagTags: rock, alternative, concertverslag | Tell a friend

ARTIESTEN

concertagenda
Hot Chip

Hot Chip is een Britse electropop band. De bandleden komen uit Leeds en Londen.De gro »


concertagenda
Cass McCombs

Cass McCombs (born November 13, 1977)[1][2] is an American musician. He received critical acclaim fo »


concertagenda
George Michael

George Michael (East Finchley, Londen, 25 juni 1963) is een Brits popzanger. Michael mag een van de »


cd recensie

Daybroke – What Nature Started

Door: Paul Büch -31-03-2010

Daybroke – What Nature Started

Nederland is weer een rockband rijker, namelijk Daybroke. Oprichter van de band, Tom Sikkers, is geen onbekende. Hij speelde eerder al in Wealthy Beggar en The Original Soundtrack. Hij heeft Jaap van der Heijden van Rock Nation, Jesse Klaasse van Woost en Kasper van der Voort van The 925’s bereid gevonden om samen met hem in Daybroke te spelen.

De invloeden die je terughoort op ‘What Nature Started’ zijn niet echt verborgen: bands als Muse, Queens Of The Stone Age en Foo Fighters hoor je duidelijk terug in hun muziek. Als je bijvoorbeeld luistert naar de eerste single ‘Hey Girl’ hoor je de lome zang van de Queens samengaan met de dikke baslijnen van Muse. Gelukkig beperkt Daybroke zich niet tot het naspelen van andere bands, ze nemen enkele elementen en geven daar een eigen draai aan. Daardoor klinkt het album gevarieerd.

De nadruk ligt op stevige rock gecombineerd met melodieuze zang en dat is een geslaagde combinatie. Hier en daar is er een rustmoment, zoals ‘Scratch The Surface’ waarin zelfs een piano is toegevoegd, waardoor het een ballad van epische proporties wordt. De nummers zitten goed in elkaar en het album is helemaal af, het is erg vol en mooi geproduceerd. Eigenlijk heeft Daybroke alles wel in huis om in Nederland en misschien zelfs daarbuiten succes te hebben. Het is ze in ieder geval gegund. ‘What Nature Started’ is een goede start.

(label: Vulkanize / Rough Trade)

ARTIEST

Daybroke
Daybroke

De muzikale carrière van Daybroke’s oprichter Tom Sikkers begon in 1993 bij the Brotherhood Foundation  en werd vervolgd bij Wealthy Beggar wat hem tot een bekend gezicht maakte op alle podia, tot en met Dynamo Open Air, Pinkpop en Lowlands. Daarnaast is hij actief geweest als producer in zijn ... »


VIDEO

Tip de redactie met een youtube video
die bij dit artikel past:
Embed code:

FOTO'S OP FLICKR

Voeg zelf foto's toe via Flickr! Tag je foto met mpodia1334 en hij wordt automatisch hier ingeladen.
(De foto moet publiek toegankelijk zijn en beschikbaar zijn via de Flickr zoekfunctie)

JOUW REACTIE



ZELF PUBLICEREN

Mpodia nodigt u uit om uw eigen concertverslag in te sturen, klik daartoe door naar zelf publiceren.