NIEUWS
Gepubliceerd op: 2012-05-24
Vandaag zijn tijdens Buma Music in Motion (BMIM), een conferentie en awardshow toegespitst op m ... »
Tags: film, persbericht |
Tell a friend
Gepubliceerd op: 2012-05-24
Op de tonen van zijn laatste album (Marinai, Profeti e Balene: Zeelui, Profeten en Walvis ... »
Tags: alternative, blues, world, interview |
Tell a friend
Gepubliceerd op: 2012-05-23
Er staat de kinderen weer een bruisend theaterseizoen van Studio 100 te wachten! Zo kunnen ze h ... »
Tags: theater, kind, persbericht |
Tell a friend
RECENSIES
Gepubliceerd op: 2012-05-24
Genre: droompop
Label: Pias
Release: 2011
Score: 7 ... »
Tags: alternative, pop, cd recensie |
Tell a friend
Gepubliceerd op: 2012-05-23
Genre: folk/pop
Label: Munich
Release: 1 mei 2012
Sco ... »
Tags: pop, alternative, cd recensie |
Tell a friend
Gepubliceerd op: 2012-05-22
Twintig jaar geleden treedt Laura Pausini in Nederland op als jong Italiaans meisje. In die tij ... »
Tags: pop, concertverslag |
Tell a friend
ARTIESTEN
Pianiste van o.a. Tango Dorado en Trio Tangata. Margreet Marker »
Dark Reign is een nederlandse metalband uit Amsterdam, gesticht in September 2002.
Bel »
Biografie:
Vanessa-Mae,volledige naam Vanessa-Mae Vanakorn Nicholson ( »
cd recensie
Candy Dulfer - 3 Original Album Classics
Door: Jan Klupper -08-04-2010
LUISTERPLEK:
Alles in één? Nee dat niet. Candy Dulfer heeft wel meer geproduceerd dan drie albums. Meer en te uiteenlopend om op te noemen. Denk bijvoorbeeld aan haar solocarrière met haar band Funky Stuff of de samenwerking met Prince, Herman Brood, Trijntje Oosterhuis. Terecht dat er van deze performer van wereldklasse een ‘3 Orginal Albums Classic’, uitgebracht door Sony Music, is verschenen.
De drie albums die deze collectie bevat: ‘Saxuality’ (1990), ‘Big Girl’ (1995) en ‘For The Love Of You’ (1997) behoorden tot de eerste van de vier albums van Candy. Je zal verwachten dat de echte fan wel al een exemplaar van 'Saxuality' in huis heeft. Dit debuutalbum scoorde hoog en bevat de onvergetelijke hit 'Lily Was Here' dat zij schreef samen met David A. Stewart de gitarist van Eurythmics. Voor degenen die hun collectie van deze funky lady willen aanvullen zijn deze drie originele classic albums in één box een belonende kans.
Candy is een flexibele saxofonist met een aanhankelijk aanpassingsvermogen. De melodieën liggen doorgaands eenvoudig in het gehoor en wekken een geïmproviseerde funky sfeer op. ‘Get The Funk’ op ‘Saxuality’ is hier een mooi voorbeeld van.
De cd ‘Big Girl’ is niet alleen Funk, al bevat het wel enkele nummers in dat genre zoals ‘Funkyness’ en ‘Get Funky’. We horen op dit album ook Jazz en dat is wel het genre wat ook aan Candy gekoppeld mag worden. Blijkbaar is zij het daarmee eens, zoals de titel van de track ‘Jazz It’s Me’ aangeeft. ‘Big Girl’ lijkt een antwoord op het album ‘Big Boy’ van haar vader. Hans speelt, zoals een goede vader betaamt, mee in het overigens erg ritmisch titelnummer.
‘For The Love Of You’, het titelnummer van de derde cd is van The Isley Brothers, oorspronkelijk een prachtig soulnummer, mede door de warme stem van zanger Ronald Isley. Nu is deze compositie gearrangeerd voor saxofoon en Candy treft hier zeker de Soul.
Al met al een hele geschiedenis, waarvan je kunt zeggen dat het op een gegeven moment allemaal op elkaar gaat lijken. Maar ga je je er meer in verdiepen dan kom je in een hele diverse beleving terecht. Er valt nog veel te verwachten van deze saxofoniste die velen inspireert. Waaronder Tineke Postma naar mijn idee.
Wil je bij blijven met Candy koop dan het vorig jaar uitgebrachte ‘Funked Up & Chilled Out’.
(label: Sony Music)
MEER FOTO'S
ARTIEST
Candy Dulfer (Amsterdam, 19 september 1969) is een Nederlands saxofoniste.Candy Dulfer is dochter van Hans Dulfer, ook een bekend saxofonist. Al op jonge leeftijd trad ze op met haar vader. Op 11-jarige leeftijd maakte ze haar eerste plaat met hem. In 1982 trad ze met haar band Own Cultivation op, o ... »
VIDEO
Tip de redactie met een youtube video die bij dit artikel past.
Embed code:
FOTO'S OP FLICKR
Voeg zelf foto's toe via Flickr! Tag je foto met
mpodia1365 en hij wordt automatisch hier ingeladen.
(De foto moet publiek toegankelijk zijn en beschikbaar zijn via de Flickr zoekfunctie)
JOUW REACTIE
ZELF PUBLICEREN
Mpodia nodigt u uit om uw eigen concertverslag in te sturen, klik daartoe door naar
zelf publiceren.