MPodia

NIEUWS

concertagenda
Winnaars Buma Music in Motion Awards bekend
Gepubliceerd op: 2012-05-24

Vandaag zijn tijdens Buma Music in Motion (BMIM), een conferentie en awardshow toegespitst op m ... »


tagTags: film, persbericht | Tell a friend
concertagenda
Schip ahoy! Op reis met Vinicio Capossela
Gepubliceerd op: 2012-05-24

Op de tonen van zijn laatste album  (Marinai, Profeti e Balene: Zeelui, Profeten en Walvis ... »


tagTags: alternative, blues, world, interview | Tell a friend
concertagenda
Studio 100 komt dit najaar met nieuwe karakters
Gepubliceerd op: 2012-05-23

Er staat de kinderen weer een bruisend theaterseizoen van Studio 100 te wachten! Zo kunnen ze h ... »


tagTags: theater, kind, persbericht | Tell a friend

Winactie Jodymoon

RECENSIES

concertagenda
Nadeah Miranda - Venus Gets Even
Gepubliceerd op: 2012-05-24

Genre: droompop Label: Pias Release: 2011 Score: 7 ... »


tagTags: alternative, pop, cd recensie | Tell a friend
concertagenda
Katzenjammer - A Kiss Before You Go
Gepubliceerd op: 2012-05-23

Genre: folk/pop Label: Munich Release: 1 mei 2012 Sco ... »


tagTags: pop, alternative, cd recensie | Tell a friend
concertagenda
Laura Pausini is groot geworden
Gepubliceerd op: 2012-05-22

Twintig jaar geleden treedt Laura Pausini in Nederland op als jong Italiaans meisje. In die tij ... »


tagTags: pop, concertverslag | Tell a friend

ARTIESTEN

concertagenda
Barbra Streisand

Barbra Streisand (New York City, 24 april 1942) is een Amerikaans zangeres, actrice, producente  »


concertagenda
Sufjan Stevens

Sufjan Stevens (Detroit, 1 juli, 1975) is een Amerikaans muzikant, liedjesschrijver en multi-instrum »


concertagenda
lakev

Bienvenue à la kev Ceci est le site d\'origine ! Ici, vous trouverez des images de la »


cd recensie

Kashmir – Trespassers

Door: Nathan Lamboo -24-04-2010

Kashmir – Trespassers
Voor wie onbekend is met Kashmir even een korte introductie. Kashmir is een Deense viermansformatie dat treurige indierock nummers voortbrengt. Hun eerste albums ‘Travelogue’ en ‘Cruzential’ zijn anders dan de serieuzere albums erna. Drukke rocknummers met een soms wat puberale inslag veranderen in meer volwassen nummers die makkelijker aanspreken. Vanaf ‘The Good Life’, uit 1999, zetten ze die lijn neer die zich met variatie voortzet tot het huidige album ‘Trespassers’. Die variatie houdt het interessant. En wat is ‘Trespassers’ weer anders dan voorganger ‘No Balance Palace’!

Waar ‘No Balance Palace’ terug ging naar de basis met sobere gitaarpartijen (bijvoorbeeld het heerlijke ‘Ether’) en overzichtelijke composities, trekken ze bij ‘Trespassers’ werkelijk alles uit de kast. Zo hebben ze de piano weer tevoorschijn getoverd, een heel strijkorkest ingehuurd en de composities zijn niet eenvoudig te noemen. Sterker nog, ze zitten soms werkelijk briljant in elkaar. Qua songwriting zit het allemaal ontzettend snor. Toch maakt het in eerste, tweede en derde instantie minder indruk op me dan ‘No Balance Palace’ deed.

De perfecte complete nummers geven teveel prikkels. Dat maakt ongevoelig. Het bombastische, van bijvoorbeeld ‘Bewildered’, doet me aan hun landgenoten van Carpark North denken. Alleen waar Carpark North hip wil doen, houdt Kashmir het een klein beetje meer naturel. De overgang na ‘No Balance Palace’ is voor mijn gevoel te groot. Ik vind het jammer dat ze dat eenvoudigere niet nog een album hebben doorgezet in plaats van dit grote instrumentarium, het te gemanipuleerde,, soms zelfs sampleachtige drumgeluid en een videoclip bij ‘Still Boy’ die het succes van ‘Rocket Brothers’ lijkt te willen herhalen. Ik zou ‘Trespassers’ bijna de ‘Viva La Vida’ van Kashmir willen noemen, maar daarvoor heb ik dan weer teveel respect voor ze. Misschien ben ik Kashmir gewoon even moe.

Maar dan opeens pakt het me weer! Wordt ik meegesleept door de dramatische sfeer, de breekbare stem en de sublieme melodieën. Opeens geniet ik van de strijkers, de synthjes en het glockenspiel. Laat ik dit album dus even de kans geven. Niet in elke stemming zal het aanslaan. Maar is dat niet altijd geweest bij Kashmir? Is dat niet bij veel goede muziek het geval? Ik ben benieuwd hoe het afloopt, maar waarschijnlijk goed.

(label: Columbia / Sony Music)
ARTIEST

Kashmir
Kashmir

Kashmir is a Danish rock band consisting of Kasper Eistrup (vocals and lead guitar); Mads Tunebjerg (bass); Asger Techau (drums) and Henrik Lindstrand (keyboards and guitar).In the spring of 1991, Eistrup, Tunebjerg and Techau formed a heavy blues band under the name "Nirvana" at Kastaniev ... »


VIDEO

Tip de redactie met een youtube video die bij dit artikel past. Embed code:

FOTO'S OP FLICKR

Voeg zelf foto's toe via Flickr! Tag je foto met mpodia1419 en hij wordt automatisch hier ingeladen.
(De foto moet publiek toegankelijk zijn en beschikbaar zijn via de Flickr zoekfunctie)

JOUW REACTIE



ZELF PUBLICEREN

Mpodia nodigt u uit om uw eigen concertverslag in te sturen, klik daartoe door naar zelf publiceren.