MPodia

NIEUWS

concertagenda
Winnaars Buma Music in Motion Awards bekend
Gepubliceerd op: 2012-05-24

Vandaag zijn tijdens Buma Music in Motion (BMIM), een conferentie en awardshow toegespitst op m ... »


tagTags: film, persbericht | Tell a friend
concertagenda
Schip ahoy! Op reis met Vinicio Capossela
Gepubliceerd op: 2012-05-24

Op de tonen van zijn laatste album  (Marinai, Profeti e Balene: Zeelui, Profeten en Walvis ... »


tagTags: alternative, blues, world, interview | Tell a friend
concertagenda
Studio 100 komt dit najaar met nieuwe karakters
Gepubliceerd op: 2012-05-23

Er staat de kinderen weer een bruisend theaterseizoen van Studio 100 te wachten! Zo kunnen ze h ... »


tagTags: theater, kind, persbericht | Tell a friend

Winactie Jodymoon

RECENSIES

concertagenda
Nadeah Miranda - Venus Gets Even
Gepubliceerd op: 2012-05-24

Genre: droompop Label: Pias Release: 2011 Score: 7 ... »


tagTags: alternative, pop, cd recensie | Tell a friend
concertagenda
Katzenjammer - A Kiss Before You Go
Gepubliceerd op: 2012-05-23

Genre: folk/pop Label: Munich Release: 1 mei 2012 Sco ... »


tagTags: pop, alternative, cd recensie | Tell a friend
concertagenda
Laura Pausini is groot geworden
Gepubliceerd op: 2012-05-22

Twintig jaar geleden treedt Laura Pausini in Nederland op als jong Italiaans meisje. In die tij ... »


tagTags: pop, concertverslag | Tell a friend

ARTIESTEN

concertagenda
Ayoe Angelica

»


concertagenda
The Whitest Boy Alive

The Whitest Boy Alive is een band uit Berlijn, geformeerd rondom de Noorse muzikant Erlend Øye, bass »


concertagenda
Tierney Sutton

Tierney Sutton werd geboren in Wisconsin en na haar middelbare schooltijd opgeleid aan de Wesle »


cd recensie

Deadmau5 – 4x4=12

Door: Paul Büch -23-12-2010

Deadmau5 – 4x4=12
LUISTERPLEK:


Die ene dj die zo’n muizenkop op zijn hoofd heeft, tja, dat is een snelle beschrijving van Deadmau5. Hij heeft er zo wel voor gezorgd dat hij opvalt, zoals artiesten als Dr. Lektroluv en Daft Punk dat bijvoorbeeld ook doen. Hij onderscheidde zich het afgelopen jaar ook door succesvol te zijn in zijn genre, dubstep. Nu dubstep de nieuwe hype is en misschien eigenlijk alweer was binnen de elektronische muziek, is het natuurlijk moeilijk het kaf van het koren te scheiden. Deadmau5 won dit jaar een award voor zijn vorige album ‘For Lack Of A Better Name’ en hij eindigde op nummer vier op de top 100 beste dj’s van 2010 van het magazine DJ Magazine.

Nu is er dus een nieuw album, ‘4x4=12’, waarvan al een hoop nummers al single uitgebracht zijn voordat het album uitkwam. En dat is begrijpelijk, want de meeste nummers van ‘4x4=12’ hebben een hoog feestgehalte en doen het prima op de radio en nog beter in de club. Al opent het album subtiel met ‘Some Chords’ al snel ontpopt dit nummer zich als heuse kneiter waarbij er geen mogelijkheid meer is om zomaar rustig op de bank verder te luisteren. Daarvoor is Deadmau5 te energiek. Het volgende nummer, ‘Sofi Needs A Ladder’ voegt daar ook nog de opgefokte raps van SOFI bij, de energie stroomt je boxen uit. In de volgende nummers wordt de ene climax na de andere opgebouwd.

Pas bij ‘Right This Second’ wordt het tempo wat omlaag gedraaid en ‘Raise Your Weapon’ is het eerste echte rustpunt op de cd, een rust waar je dan wel aan toe bent. Met de vocalen van Greta Svabo Bech is dit geen groot stampwerk meer, maar meer een luisternummer. Na nog een opgefokt en energiek met SOFI sluit het album rustiger af met ‘Everything Before’.

Eigenlijk is ‘4x4=12’ een album zoals je dat van Deadmau5 verwacht, alleen valt de drie na beste dj van de wereld soms wel erg in herhaling, alsof hij hetzelfde trucje steeds op een kleine variatie na hetzelfde brengt. De nummers die hiervan afwijken zijn een welkome afwisseling. Niet zijn beste werk dus, maar de liefhebbers van een feestplaat zullen er zeker veel lol mee hebben.

(label: Virgin / EMI)
ARTIEST

Deadmau5
Deadmau5

deadmau5 (uit te spreken als dead mouse, Engels voor "dode muis") is een Canadese dj en producer en maker van progressive house en electrohouse.deadmau5 is de artiestennaam van Joel Thomas Zimmerman (Toronto, 5 januari 1981). Hij werd pas echt beroemd toen zijn nummer Arguru op Tiësto's re ... »


VIDEO

Tip de redactie met een youtube video die bij dit artikel past. Embed code:

FOTO'S OP FLICKR

Voeg zelf foto's toe via Flickr! Tag je foto met mpodia2247 en hij wordt automatisch hier ingeladen.
(De foto moet publiek toegankelijk zijn en beschikbaar zijn via de Flickr zoekfunctie)

JOUW REACTIE



ZELF PUBLICEREN

Mpodia nodigt u uit om uw eigen concertverslag in te sturen, klik daartoe door naar zelf publiceren.