MPodia

NIEUWS

concertagenda
Winnaars Buma Music in Motion Awards bekend
Gepubliceerd op: 2012-05-24

Vandaag zijn tijdens Buma Music in Motion (BMIM), een conferentie en awardshow toegespitst op m ... »


tagTags: film, persbericht | Tell a friend
concertagenda
Schip ahoy! Op reis met Vinicio Capossela
Gepubliceerd op: 2012-05-24

Op de tonen van zijn laatste album  (Marinai, Profeti e Balene: Zeelui, Profeten en Walvis ... »


tagTags: alternative, blues, world, interview | Tell a friend
concertagenda
Studio 100 komt dit najaar met nieuwe karakters
Gepubliceerd op: 2012-05-23

Er staat de kinderen weer een bruisend theaterseizoen van Studio 100 te wachten! Zo kunnen ze h ... »


tagTags: theater, kind, persbericht | Tell a friend

Winactie Jodymoon

RECENSIES

concertagenda
Nadeah Miranda - Venus Gets Even
Gepubliceerd op: 2012-05-24

Genre: droompop Label: Pias Release: 2011 Score: 7 ... »


tagTags: alternative, pop, cd recensie | Tell a friend
concertagenda
Katzenjammer - A Kiss Before You Go
Gepubliceerd op: 2012-05-23

Genre: folk/pop Label: Munich Release: 1 mei 2012 Sco ... »


tagTags: pop, alternative, cd recensie | Tell a friend
concertagenda
Laura Pausini is groot geworden
Gepubliceerd op: 2012-05-22

Twintig jaar geleden treedt Laura Pausini in Nederland op als jong Italiaans meisje. In die tij ... »


tagTags: pop, concertverslag | Tell a friend

ARTIESTEN

concertagenda
Chris Peeters

“My name is Chris, my folks did the best they could” zingt Chris Peeters met een knipoog in de titel »


concertagenda
Miss Montreal

Sanne Hans, de frontvrouw van Miss Montreal, wordt op 22 september 1984 geboren in Hardenberg. Ze gr »


concertagenda
Are You Experienced?

Jimi Hendrix is een van de meest bekende en invloedrijkste gitaristen ooit. De Amerikaan bracht een »


cd recensie

The Streets – Computer And Blues

Door: Oscar Spaans -26-02-2011

The Streets – Computer And Blues
Na negen jaar compromisloze en vernieuwende muziek te hebben gemaakt trekt Mike Skinner met dit vijfde en laatste album de stekker uit The Streets. Hoewel het in vergelijking met de vier voorgaande albums niet heel veel nieuws brengt qua geluid, zijn de uptempo beats ouderwets onweerstaanbaar. “Dit album is geïnspireerd door de toekomst”, zegt Skinner, en ik vraag me af of hij daarmee doelt op zijn leven na The Streets, of meer op het cybertijdperk waarin we leven, en waar de titel naar verwijst.

Voor de openingstrack ‘Outside Inside’ is gebruik gemaakt van wat kant en klaar geluiden die je standaard krijgt als je in het bezit bent van een Apple, en in het volgende nummer ‘Going Through Hell’ klinkt het alsof Deep Purple naar de studio is gekomen voor een stevige gitaar rif. Je zou kunnen denken dat dat wel moet klinken als een bij elkaar geraapt zootje – dat is niet het geval.

De scherpe teksten van Skinner laten zich probleemloos weg luisteren, al moet je meer dan eens het nummer opnieuw opzetten om zeker te weten wat er gezegd wordt. Dit niet zo zeer door het accent of de slang (die erg meevalt), als wel doordat de teksten gewoon vrij doordacht zijn. Want hoewel het album over het algemeen vrolijk klinkt door de uptempo beats, hebben de teksten van The Streets zich altijd geleend om erover na te denken, zoals in ‘Roof Of Your Car’: “One day they’re gonna make electrical implants in the brain/ that simulate raving type sensations away”. Het is feelgood muziek om bij te reflecteren, het heeft diepgang. Of zoals Skinner zelf het zegt: dansmuziek om thee bij te drinken.

‘OMG’ gaat over de invloed van internet op het sociale leven, of specifieker, van Facebook: “I looked at your status;  in a relationship, in a relationship”. Het is de kracht van Skinner; observeren. Hij noemt zijn teksten dan ook “sociaal commentaar”.

Onweerstaanbare nummer zijn ‘Trying To Kill Me’, ‘Those That Don’t Know’, en ‘Puzzled By People’. Die laatste bevat misschien wel de boodschap van het album – en daarbij een typische The Streets conclusie – “You can’t google the solutions to people’s feelings”. Het mag dan aangekondigd zijn als het laatste album; het lijkt mij sterk dat iemand met zo’n scherpe blik en mening ermee ophoudt zich te uiten. Ik zou niet verbaasd zijn als het zesde The Streets album over een paar jaar uitkomt met daarin Skinners kijk op de gang van zaken. En die is niet overbodig!

(label: 679 / Warner Music)
ARTIEST

The Streets
The Streets

Mike Skinner (West Heath, 27 november 1978), beter bekend als The Streets, is een Brits rapper en muzikant.Na de opkomst van de Britse garage scene aan het begin van deze eeuw, gebeurde er na het jaar 2001 weinig baanbrekends. Totdat Mike Skinner met zijn project The Streets de muziekwereld liet ops ... »


VIDEO

Tip de redactie met een youtube video die bij dit artikel past. Embed code:

FOTO'S OP FLICKR

Voeg zelf foto's toe via Flickr! Tag je foto met mpodia2530 en hij wordt automatisch hier ingeladen.
(De foto moet publiek toegankelijk zijn en beschikbaar zijn via de Flickr zoekfunctie)

JOUW REACTIE



ZELF PUBLICEREN

Mpodia nodigt u uit om uw eigen concertverslag in te sturen, klik daartoe door naar zelf publiceren.