MPodia

NIEUWS

concertagenda
Winnaars Buma Music in Motion Awards bekend
Gepubliceerd op: 2012-05-24

Vandaag zijn tijdens Buma Music in Motion (BMIM), een conferentie en awardshow toegespitst op m ... »


tagTags: film, persbericht | Tell a friend
concertagenda
Schip ahoy! Op reis met Vinicio Capossela
Gepubliceerd op: 2012-05-24

Op de tonen van zijn laatste album  (Marinai, Profeti e Balene: Zeelui, Profeten en Walvis ... »


tagTags: alternative, blues, world, interview | Tell a friend
concertagenda
Studio 100 komt dit najaar met nieuwe karakters
Gepubliceerd op: 2012-05-23

Er staat de kinderen weer een bruisend theaterseizoen van Studio 100 te wachten! Zo kunnen ze h ... »


tagTags: theater, kind, persbericht | Tell a friend

Winactie Jodymoon

RECENSIES

concertagenda
Nadeah Miranda - Venus Gets Even
Gepubliceerd op: 2012-05-24

Genre: droompop Label: Pias Release: 2011 Score: 7 ... »


tagTags: alternative, pop, cd recensie | Tell a friend
concertagenda
Katzenjammer - A Kiss Before You Go
Gepubliceerd op: 2012-05-23

Genre: folk/pop Label: Munich Release: 1 mei 2012 Sco ... »


tagTags: pop, alternative, cd recensie | Tell a friend
concertagenda
Laura Pausini is groot geworden
Gepubliceerd op: 2012-05-22

Twintig jaar geleden treedt Laura Pausini in Nederland op als jong Italiaans meisje. In die tij ... »


tagTags: pop, concertverslag | Tell a friend

ARTIESTEN

concertagenda
Lucky Fonz III

Met Lucky Fonz III is het hard gegaan: van straatzanger tot een van Nederland’s bekendste singe »


concertagenda
Avi Buffalo

Avi Buffalo was once just the kid named Avi (short for Avigdor Zahner-Isenberg). He’s now singing an »


concertagenda
Wanda Jackson

Wanda Jackson (Wanda Jean Jackson), (Maud, Oklahoma, 20 oktober 1937), wordt soms de eerste vrouweli »


cd recensie

Flower to the people - Will It Go Round

Door: Jan Klupper -20-09-2011

Flower to the people - Will It Go Round

Fleur is de zangeres en richt zich tot het publiek. Flower to the People dus. Dit zijn de eerste woorden van haar biografie en dus een mooie introductie voor dit album. Fleur Tolman, een klassiek geschoolde zangeres met een prachtstem. Ze zingt met het grootste gemak de dertien songs die dit album rijk is.

Gitarist en achtergrondzanger Frank Ong-Alok schreef de muziek en lyrics van negen van de elf nummers. Ong-Alok is een meesterlijke en veelzijdige componist. De andere nummers zijn van Bob Dylan 'Make You Feel My Love' en van de BeeGees 'My World'. Het klinkt allemaal fantastisch, en toch is er hier en daar iets mis.

Fleur laat in alle nummers de latin weerklinken, zelfs in het nummer van Dylan. Dit leidt tot missers, het komt geforceerd over doordat de latin niet in Tolman’s bloed zit. Met haar klassieke stem duikt ze in een weemoedige wereld. Een geschiedenis van een volk. Net als Joris Linssen met 'Caramba' en Imca Marina met 'Viva España'. Dat de nummers niet goed klinken, ligt zeker niet aan de muziek. Het is lekker clean en technisch prima in orde. Het enige latinnummer dat goed in de oren klinkt is ‘Yu Na Mi Mati’, waar je vanzelf op meedanst. 

Vanaf track tien wordt het anders. Dan heb je gastmuzikanten als Joep van Rhijn en Bert van Bommel op horn. Het swingt de pan uit. Daar voelt Fleur zich ook wat meer thuis heb ik het idee. 'Will It Go Round' met Hector Krijbolder op viool. Ja, dit is wel een nummer dat blijft hangen. Bonustrack 'Faith, Hope And Love' is het hoogtepunt, dat een duet is met Oscar Harris. Het nummer klopt gewoon en het kan zo de prijzenkast in. De andere bonus ‘Shalom Salam' is hetzelfde verhaal. Hier hoor je ook waartoe Fleur in staat is.

Mijn conclusie: dit album had van mij uit vier nummers mogen bestaan, de laatste vier.

(label:  FTP)

VIDEO

Tip de redactie met een youtube video die bij dit artikel past. Embed code:

FOTO'S OP FLICKR

Voeg zelf foto's toe via Flickr! Tag je foto met mpodia3764 en hij wordt automatisch hier ingeladen.
(De foto moet publiek toegankelijk zijn en beschikbaar zijn via de Flickr zoekfunctie)

JOUW REACTIE



ZELF PUBLICEREN

Mpodia nodigt u uit om uw eigen concertverslag in te sturen, klik daartoe door naar zelf publiceren.