MPodia

NIEUWS

concertagenda
Winnaars Buma Music in Motion Awards bekend
Gepubliceerd op: 2012-05-24

Vandaag zijn tijdens Buma Music in Motion (BMIM), een conferentie en awardshow toegespitst op m ... »


tagTags: film, persbericht | Tell a friend
concertagenda
Schip ahoy! Op reis met Vinicio Capossela
Gepubliceerd op: 2012-05-24

Op de tonen van zijn laatste album  (Marinai, Profeti e Balene: Zeelui, Profeten en Walvis ... »


tagTags: alternative, blues, world, interview | Tell a friend
concertagenda
Studio 100 komt dit najaar met nieuwe karakters
Gepubliceerd op: 2012-05-23

Er staat de kinderen weer een bruisend theaterseizoen van Studio 100 te wachten! Zo kunnen ze h ... »


tagTags: theater, kind, persbericht | Tell a friend

Winactie Jodymoon

RECENSIES

concertagenda
Nadeah Miranda - Venus Gets Even
Gepubliceerd op: 2012-05-24

Genre: droompop Label: Pias Release: 2011 Score: 7 ... »


tagTags: alternative, pop, cd recensie | Tell a friend
concertagenda
Katzenjammer - A Kiss Before You Go
Gepubliceerd op: 2012-05-23

Genre: folk/pop Label: Munich Release: 1 mei 2012 Sco ... »


tagTags: pop, alternative, cd recensie | Tell a friend
concertagenda
Laura Pausini is groot geworden
Gepubliceerd op: 2012-05-22

Twintig jaar geleden treedt Laura Pausini in Nederland op als jong Italiaans meisje. In die tij ... »


tagTags: pop, concertverslag | Tell a friend

ARTIESTEN

concertagenda
Hiromi

Hiromi Uehara (上原ひろみ, born 26 March 1979) is a jazz composer&n »


concertagenda
Evita Tjon A Ten

Evita, die op 8 oktober 25 jaar wordt, is een gezellige, warme persoonlijkheid die af en toe behoorl »


concertagenda
Gemma Ray

Essex born-and-bred beauty Gemma Ray is a singer-songwriter with a difference: her songs beguil »


cd recensie

Michael Gees - ImproviSatie

Door: Arie Slob -08-10-2011

Michael Gees - ImproviSatie
Erik Satie, een van de geniaalste componisten ooit. Vernieuwer, eind 19e, begin 20e eeuw, minimalist van het eerste uur en onmiskenbaar van grote invloed op belangrijke tijdgenoten, zoals Claude Debussy.

In de jaren ‘70 kreeg Satie meer bekendheid door Reinbert de Leeuw, met zijn zeer bijzondere interpretatie van de pianowerken (de Gnossiennes en de Danses gotiques), een ultra langzame en daardoor extra spanning oproepende uitvoering. Dit in tegenstelling tot de, ook niet verkeerde snellere, soepele vertolkingen door Aldo Ciccolini. Beiden bleven, ondanks hun eigen interpretatie, zeer dicht bij de oorspronkelijke compositie.

Met ‘ImproviSatie’ van Michael Gees hebben we met iets anders te maken. Michael Gees (1953) improviseert op Satie en hij doet dat in een woord voortreffelijk. Gees’ creativiteit leidt en begeleidt de luisteraar door de wondere wereld van Satie. Zo nu en dan verstild, dan weer jazzy, staccato met wilde dissonanten, afwisselend verfijnd, zwaar, luid, maar steeds met veel gevoel. Het bijzondere aan zijn geïmproviseerde vertolking is dat hij volledig in de geest van Satie blijft.

De bekende “Gnossiennes 1, 4 en 5”, de maatloze “Danses de Travers no. 1, 2 en 3” en de “Gymnopédie 1” klinken vertrouwd. Van de wat minder bekende composities mag “Sévère Réprimande” niet onvermeld blijven, oorspronkelijk slechts 44 seconden, maar hier uitgewerkt tot een boeiend verhaal van 5,5 minuut, dat voor de verandering eens recht doet aan de titel. Satie had altijd grandioze, ridicule titels voor zijn composities, “Crépuscule matinal”, “Seul à la maison” en “Sur une lanterne”. De werken zijn buitengewoon, de uitvoering van Michael Gees niet minder.De cd sluit af met een compositie van Michael Gees, “Die Nachtigall”, het had een nocturne van Satie kunnen zijn.

Een aanrader, met deze cd haal je iets bijzonders in huis.
VIDEO

Tip de redactie met een youtube video
die bij dit artikel past:
Embed code:

FOTO'S OP FLICKR

Voeg zelf foto's toe via Flickr! Tag je foto met mpodia3859 en hij wordt automatisch hier ingeladen.
(De foto moet publiek toegankelijk zijn en beschikbaar zijn via de Flickr zoekfunctie)

JOUW REACTIE



ZELF PUBLICEREN

Mpodia nodigt u uit om uw eigen concertverslag in te sturen, klik daartoe door naar zelf publiceren.