MPodia

NIEUWS

concertagenda
Winnaars Buma Music in Motion Awards bekend
Gepubliceerd op: 2012-05-24

Vandaag zijn tijdens Buma Music in Motion (BMIM), een conferentie en awardshow toegespitst op m ... »


tagTags: film, persbericht | Tell a friend
concertagenda
Schip ahoy! Op reis met Vinicio Capossela
Gepubliceerd op: 2012-05-24

Op de tonen van zijn laatste album  (Marinai, Profeti e Balene: Zeelui, Profeten en Walvis ... »


tagTags: alternative, blues, world, interview | Tell a friend
concertagenda
Studio 100 komt dit najaar met nieuwe karakters
Gepubliceerd op: 2012-05-23

Er staat de kinderen weer een bruisend theaterseizoen van Studio 100 te wachten! Zo kunnen ze h ... »


tagTags: theater, kind, persbericht | Tell a friend

Winactie Jodymoon

RECENSIES

concertagenda
Nadeah Miranda - Venus Gets Even
Gepubliceerd op: 2012-05-24

Genre: droompop Label: Pias Release: 2011 Score: 7 ... »


tagTags: alternative, pop, cd recensie | Tell a friend
concertagenda
Katzenjammer - A Kiss Before You Go
Gepubliceerd op: 2012-05-23

Genre: folk/pop Label: Munich Release: 1 mei 2012 Sco ... »


tagTags: pop, alternative, cd recensie | Tell a friend
concertagenda
Laura Pausini is groot geworden
Gepubliceerd op: 2012-05-22

Twintig jaar geleden treedt Laura Pausini in Nederland op als jong Italiaans meisje. In die tij ... »


tagTags: pop, concertverslag | Tell a friend

ARTIESTEN

concertagenda
SteamTeam

SteamTeam\'GLOBAL HEATING\' E-bop? De jazzkenner krabt even achter de oren…nog nooit van gehoord… »


concertagenda
Gemma Ray

Essex born-and-bred beauty Gemma Ray is a singer-songwriter with a difference: her songs beguil »


concertagenda
Bad Penny

Bad Penny Zij noemen zichzelf “The Soul folk soldiers”. En dat is »


cd recensie

The Tierney Sutton Band – American Road

Door: Arie Slob -09-01-2012

The Tierney Sutton Band – American Road
American Road is een bijzondere cd van the Tierney Sutton Band. Hun pad door de Amerikaanse muziekhistorie kronkelt zich wonderbaarlijk langs eeuwenoude Amerikaanse en Engelse traditionals en verder worden platgetreden, overbekende standards en klassiekers aangedaan, maar dit is allerminst een diskwalificatie, het tegendeel is waar. De, in dit geval op de loer liggende clichés blijven uit. Dit is een grote verdienste van deze muzikanten, inmiddels al ruim 15 jaar samen. In plaats van routineus klinkt de muziek fris en zeer creatief. De vondsten bij de vertolkingen van overbekende traditionals en klassiekers (van onder andere Gershwin en Bernstein) zijn uniek en verraden klasse en virtuositeit van de musici.  

De cd opent met twee traditionals, reeds vele malen door diverse artiesten uitgevoerd, maar hier met een zeer bijzonder en eigen karakter.

Als jazzvocalise heeft Tierney Sutton al menige onderscheiding te pakken en terecht. Ook op “American Road” is de boeiende, intrigerende samenwerking met haar bijzondere band nog steeds niet uitgewerkt. Het kwartet, in een niet alledaagse samenstelling van pianist (Christian Jacob), twee bassisten (Kevin Axt en Trey Henry) en drummer (Ray Brinker) geeft de muziek een heavy, diep en bij vlagen mystiek, jazzy karakter.

Ondanks de diversiteit van de nummers, is er toch sprake van één geheel, niet in het minst thematisch. Door de speciale begeleiding krijgt de muziek zo nu en dan zelfs een mysterieus tintje, mede door de solistische uitstapjes van de bandleden. De intro’s van “Wayfaring Stranger” en “Something’s Coming” zijn kenmerkend.

Originaliteit zijn met name herkenbaar in het drie eeuwen oude “Amazing Grace” (van John Newton, geschreven bij de voorbereiding van een preek en later vaak in verband gebracht met de slavenhandel), waar andere uitvoeringen vaak wat oubollig zijn (zoals onze eigen Nederlandse versie), lijkt het alsof we hier met een volledig nieuw nummer te maken hebben. Dit geldt trouwens ook voor de andere nummers, zoals “Summertime”, “It Ain’t Necessarily So”, de ingenieuze versmelting van Bernsteins’ “Something’s Coming” en “Cool” en de traditionals.
Een bijzondere plaat, een gang naar de platenboer meer dan waard.

(label: Challenge records)


VIDEO

Tip de redactie met een youtube video
die bij dit artikel past:
Embed code:

FOTO'S OP FLICKR

Voeg zelf foto's toe via Flickr! Tag je foto met mpodia4207 en hij wordt automatisch hier ingeladen.
(De foto moet publiek toegankelijk zijn en beschikbaar zijn via de Flickr zoekfunctie)

JOUW REACTIE



ZELF PUBLICEREN

Mpodia nodigt u uit om uw eigen concertverslag in te sturen, klik daartoe door naar zelf publiceren.