NIEUWS
Gepubliceerd op: 2012-05-24
Vandaag zijn tijdens Buma Music in Motion (BMIM), een conferentie en awardshow toegespitst op m ... »
Tags: film, persbericht |
Tell a friend
Gepubliceerd op: 2012-05-24
Op de tonen van zijn laatste album (Marinai, Profeti e Balene: Zeelui, Profeten en Walvis ... »
Tags: alternative, blues, world, interview |
Tell a friend
Gepubliceerd op: 2012-05-23
Er staat de kinderen weer een bruisend theaterseizoen van Studio 100 te wachten! Zo kunnen ze h ... »
Tags: theater, kind, persbericht |
Tell a friend
RECENSIES
Gepubliceerd op: 2012-05-24
Genre: droompop
Label: Pias
Release: 2011
Score: 7 ... »
Tags: alternative, pop, cd recensie |
Tell a friend
Gepubliceerd op: 2012-05-23
Genre: folk/pop
Label: Munich
Release: 1 mei 2012
Sco ... »
Tags: pop, alternative, cd recensie |
Tell a friend
Gepubliceerd op: 2012-05-22
Twintig jaar geleden treedt Laura Pausini in Nederland op als jong Italiaans meisje. In die tij ... »
Tags: pop, concertverslag |
Tell a friend
ARTIESTEN
»
Historie Montezuma\'s Revenge
Montezuma\'s »
Tina Turner (geboren als Anna Mae Bullock, Nutbush, Tennessee, 26 november 1939) is een Amerikaans z »
cd recensie
Ramón Valle - Flashes From Holland
Door: Jan KLupper -16-02-2012
Genre: Jazz
Label: RVS Music
Release: 9 maart 2012
Cijfer: 8
Jazzmuzikant Ramón Valle heeft zoals veel Cubaanse muzikanten een uitstekende opleiding gevolgd, die ertoe heeft geleid dat hij als pianist veel heeft weten te bereiken. Zo stond hij op North Sea Jazz, het Montrieux Jazzfestival en vele andere begerenswaardige podia. Hij weet met zijn piano gevoelige en universele sfeerbeelden neer te zetten. De composities van Valle zitten muzikaal goed in elkaar, en dwingen respect af. Zijn pianospel is afwisselend zwaar aangezet, vet en kristalhelder. De band die Valle heeft meegenomen is slagvaardig en goed op elkaar ingespeeld.
Een combinatie van zwoele en opzwepende muziek
De flashbacks aan de tijd dat hij in Holland woont liggen ten grondslag aan zijn nieuwe album ‘Flashes From Holland’. Te beginnen met het rustige nummer “A Cuban Lost”, die je het gevoel geeft dat je met dit album een heerlijk zwoele avond tegemoet gaat. Niets is minder waar, want naarmate het album vordert, verandert de sfeer compleet. Vanaf het zesde nummer “Van Gogh Letters”, praat je toch over een heel andere muziekstijl dan waar Ramón Valle mee begint. De artiesten brengen elkaar langzamerhand het hoofd op hol.
Een combinatie van latin-jazz en rock
Gitarist Jesse van Ruller speelt naar mijn idee een aparte rol in dit album. De aanwezigheid van deze gitarist is nadrukkelijk en op zichzelf staand. Hij keert zich regelmatig in de huid van een rocker. Hierdoor trekt hij niet alleen de aandacht naar zich toe, maar vervormt ook het sfeerbeeld van de muziek in het geheel. Het gebruik van gitaareffecten klinkt over het algemeen goed en het onderstreept de experimentele natuur van van Ruller. De drummer, Owen Hart jr. ondersteunt met drukke, niet-aflatende roffels en slagen. Bassist Omar Rodriquez Calvo is duidelijk de baken in de branding. De laatste nummers “Flashes From Holland” en “Black Winds” brengen enigszins de sfeer terug door de stem van Valle zelf, maar van Ruller is los.
Conclusie
Ramón Valle brengt met zijn kwartet een rumoerige, ook indrukwekkend sfeervolle plaat uit. Je kan er heerlijk in verdwijnen, als je jezelf vanaf het begin laat meevoeren met de opwaartse druk van deze energieke virtuoze muzikanten. Cubaanse latin-jazz elementen zijn samengesmolten met het rockgeluid van Jesse van Ruller. Een aanrader voor de latin-jazzliefhebber en de rocker.
VIDEO
Tip de redactie met een youtube video
die bij dit artikel past:
Embed code:
FOTO'S OP FLICKR
Voeg zelf foto's toe via Flickr! Tag je foto met
mpodia4398 en hij wordt automatisch hier ingeladen.
(De foto moet publiek toegankelijk zijn en beschikbaar zijn via de Flickr zoekfunctie)
JOUW REACTIE
ZELF PUBLICEREN
Mpodia nodigt u uit om uw eigen concertverslag in te sturen, klik daartoe door naar
zelf publiceren.